On-line slovník - zadejte slovo pro překlad

Slovíčko : i část slova

Reklama

Znalost angličtiny

Obecně panuje přesvědčení, že dnes každý ovládá angličtinu. Je dokonce vyžadováno na středních a vyšších pozicích, aby lidé angličtinu uměli, aby dokázali porozumět textům, domluvit se nebo třeba napsat krátký dopis.

Mladí lidé dnes standardně jezdí do Anglie, USA či Kanady, ale je v podstatě jedno, jaký cizí stát navštívíte, protože se prakticky po celém světě angličtinou domluvíte (pokud tedy zrovna nejedete do Francie, kde angličtinu z podstaty odmítají). Angličtinu potkáváte na každém kroku, dokonce i v rámci každodenní řeči Čechů v České republice (ok, kontrakt, news, marketing, manager, software atd.). Angličtina se zkrátka zaryla a zarývá do dnešních lidí a lidé ji většinou dobře rozumí.

Překlady angličtiny

Jenomže to, co lze považovat za základní porozumění anglickému jazyku, nelze považovat za odbornou znalost jazyka na profesionální překladatelské úrovni. Lidé se často mylně domnívají, že když umí obstojně cizí jazyk, dokážou také dobře překládat. Pro překlady odborných textů musíte však umět mnohem více. Pouze profesionální překladatel nebo překladatelská agentura, která se specializuje na určitý obor textů a na určitý jazyk, může zaručit kvalitní překlad do angličtiny.

Překladatelé angličtiny studují jazyk na vysokých školách, příp. skládají zkoušky nejvyšší úrovně, jako jsou CPE nebo Statní překladatelská zkouška. Tito překladatelé pak dokážou přeložit do angličtiny texty, jakou jsou významné dopisy, smlouvy, návody k použití. K tomu nelze pouze jazyk umět, ale člověk musí umět s tímto jazykem do hloubky pracovat.

Překladatelská agentura MERIVA TRANSLATIONS s.r.o. se specializuje na překlady z/do angličtiny, slovenštiny, češtiny. Máme k dispozici profesionální překladatele, kteří se dále zaměřují právní překlady, ekonomické překlady a technické překlady. Uděláme vše proto, abyste u našich překladů nepoznali, že jde o překlad. Pokud si u nás necháte přeložit text, můžeme Vám nabídnout zajímavé množstevní a klientské slevy na překlady. Naše překladatelská agentura překládá pro státní instituce, mezinárodní firmy i mále podniky po celé ČR a SR.

Kam dále :

Anglická gramatika, Podstatná jména, Přídavná jména, Angličtina


Nálepky pro tuto stránku

Anglicko-český slovník, on-line překlad, překlady do češtiny, překlady do angličtiny, Slovník a překlady on-line